Špičkový nerezový plochý kolektor GEO-TEC GSE 2000/TIN nabízíme za 9.990 Kč bez DPH
Vyrobeno v Rakousku, dovozce pro ČR je společnost Neosolar
Popis: 
Rám kolektoru je z kvalitní leštěné nerezové oceli vysoké kvality. Zadní strana je z hliníkového plechu o síle 0,6 mm. Rám a hliníkový plech jsou navzájem spojeny vysokotlakým slisováním. Na čelní straně je speciální tvrzené solární sklo o síle 3,2 mm s velmi nízkým obsahem oxidů železa s vysokou propustností pro sluneční záření. Sklo je z vnější strany texturované pro snížení nežádoucí odrazivosti slunečního záření. Sklo vydrží i nejsilnější krupobití. K rámu je sklo připevněno tmelem vyvinutým speciálně pro tento účel (bezrámová fixace skla). Rám výškově po celém obvodu včetně spodní strany nepřesahuje čelní sklo. Tím, že je výškově ve stejné úrovni, umožňuje bezproblémové a rychlé sjíždění sněhu. Vlastní absorbér je celoplošný (nedělený) měděný o tloušťce 0,2 mm. Ze spodní strany je k absorbéru ultrazvukově přivařen trubkový registr typu lyra s nízkými tlakovými ztrátami. Sestává z vodorovné dolní (rozvodné) a horní (sběrné) měděné trubky vnějšího průměru 22 mm. Trubky prochází stěnou ránu a vyúsťují ven. Trubky jsou navzájem vertikálně propojeny 12 paralelně vedenými měděnými trubičkami vnějšího průměru 6 mm, které jsou ultrazvukově navařeny k vlastnímu absorbéru. Na absorbér je nanesena spektrálně selektivní vrstva poslední generace typu Tinox namodralé barvy. Selektivní barva zaručuje žádoucí vysokou pohltivost slunečního záření a současně maximálně zamezuje nežádoucímu zpětnému vyzařování získaného tepla do okolí. Mezi hliníkovými zády a absorbérem je vložená tepelná izolace z minerální vlny o síle 4 cm (bezprašná a nesléhavá). Tepelná izolace je potažená černou hydroizolací. Zboku je tepelná izolace typu černého rouna o síle 1 cm. Na horní a spodní straně rámu jsou do kříže umístěny drobné větrací otvory. Nahoře a dole z levé strany je ¾“ přípojný rozměr s vnější převlečnou matkou s vnitřním závitem. Z pravé strany nahoře a dole je ¾“ přípojný rozměr s vnějším závitem. Vzájemné hydraulické spojovaní kolektorů je velmi jednoduché, stačí je k sobě přišroubovat bez nutnosti dalších součástí.
Teplonosná kapalina protéká registrem rovnoměrně jednosměrně. Na jednom konci vstupuje do kolektoru, protéká celou jeho délkou a na druhém konci vychází k kolektoru ven. Vše schématicky znázorňuje obrázek níže.
Použití:
Kolektor se dá použít pro samotížný i nucený (čerpadlový) oběh teplonosné kapaliny. Kolektor je určen zejména pro ohřev užitkové vody, přitápění (temperování) a nepřímý ohřev bazénů. Pro ohřev užitkové vody doporučujeme jedním kolektorem ohřívat 100 litrů vody denně. Toto množství vody je kolektor schopen ohřát z 10 °C na cca 50 - 60 °C v letním období při celodenním svitu, sklonu kolektoru v rozsahu od 30° do 60°, orientaci v rozsahu od jihovýchodu do jihozápadu a bez stínění jakýmikoli okolními objekty. Za stejných podmínek, ale v zimním období, je kolektor schopen ohřát dané množství vody o cca 15 °C. Sériově do jedné řady lze hydraulicky pospojovat maximálně 5 ks kolektorů. Je nutné, aby kapalina protékala kolektorem do kříže, vstup vlevo dole a výstup vpravo nahoře (nebo opačně). Kolektory jsou určeny pro teplonosné kapaliny na bázi glykolu. Použití vody jako teplonosné kapaliny je zakázáno. Je zde riziko koroze, zanášení registru a mrazové poškození. Ke kolektorům jsou k dispozici nejrůznější varianty nosných konstrukcí (blíže viz sekce nosné konstrukce):
- nad střešní krytinu,
- integrace do střešní krytiny,
- nad střešní krytinu s přizvednutím o 20°,
- na fasádu,
- na fasádu se spodním přizvednutím,
- na rovnou střechu a volná prostranství.
Záruka je 10 let, předpokládaná životnost minimálně 30 let. Jedná se o jedny z nejvýkonnějších plochých kolektorů na evropském trhu. Díky vynikajícím výsledkům při testování účinnosti v renomované zkušebně ve švýcarském Rapperswil (viz dokument níže) byly právě tyto kolektory cíleně zvoleny pro dodávku na český trh. Kolektory byly vyvinuty a vyrábějí se v Rakousku.
Níže jsou uvedeny základní technické charakteristiky. Z nich můžeme vyzdvihnout zejména výši tzv. stagnační teplotu, která je 209 °C. Této teploty kolektor dosahuje pokud na něj kolmo dopadají sluneční paprsky o výkonu 1000 W/m2 a současně nedochází k odnímání tepla. Dalším zajímavým údajem je hloubka kolektoru, která činí pouhých 77 mm. Společně s nerezovým leštěným rámem tak kolektor tak působí moderně a esteticky.
Technická charakteristika:
Výška / šířka / hloubka: 1985 x 985 x 77 mm
Celková plocha: 1,955 m2
Plocha apertury (otvoru pro vstup slunečních paprsků do kolektoru): 1,868 m2
Plocha absorbéru: 1,859 m2
Využitelnost plochy kolektoru: 95%
Hmotnost prázdného kolektoru: 36 kg
Celkový objem registru: 1 litr
Doporučený pracovní přetlak: 0 – 400 kPa (0-4 bary)
Maximální povolený pracovní přetlak: 600 kPa (6 barů)
Testovací přetlak: 1000 kPa (10 barů)
Maximální klidová (stagnační) teplota: 209 °C
Maximální teoreticky možný výkon kolektoru při intenzitě slunečního zářní 1000 W/m2, nulových tepelných ztrátách, rychlosti průtoku média 130 l/min a 33 % glykolové směsi: 1,504 kW
Optická účinnost přeměny slunečního záření na teplo při intenzitě slunečního záření 800 W/m2 (η0): 81 % (vztaženo na absorpční plochu)
Tepelná kapacita: 6,0 kJ/K
Lineární součinitel tepelných ztrát a1 = 4,36 W/K . m2 absorpční plochy
Kvadratický součinitel tepelných ztrát a2 = 0,0023 W/K2 . m2 absorpční plochy
Transversální a longitudinální modifikátor úhlu K při dopadu slunečního záření pod úhlem 50°: 0,96
Rozsah specifického objemového průtoku: 30-300 l/hod
Doporučovaný průtok: 100 l/hod
Součinitel absorpce slunečního záření absorbéru (α): 95 % ± 2 %
Součinitel emisivity absorbéru (ε): 5 % ± 2 %
Selektivní poměr α/ε: 19
Typ selektivní vrstvy absorbéru: Ameco Tinox – sloučenina titanu a oxidu dusíku (www.almeco-tinox.com)
Špičkový vakuový solární kolektor Vitosol 200-T
Svojí konstrukcí se řadí mezi přímo protékaný s jednostěnnými skleněnými trubicemi a měděným absorbérem. Jedná se v celosvětovém měřítku o kolektor s nejlepším poměrem ceny, výkonu a životnosti. Jde o dlouhodobě profesionálně vyvíjený a kvalitně vyrobený špičkový vakuový kolektor. Výrobce má třicetiletou historii v oboru solární techniky. Kolektory se nejlépe hodí pro ohřev užitkové vody a přitápění.
Popis:.jpg)
Kolektor sestává z řady jednostěnných tvrzených borosilikátových skleněných trubic, ve kterých je hluboké vakuum jako tepelná izolace (zabraňuje kondukčním a konvekčním tepelným ztrátám). V trubicích je umístěn tenkostěnný měděný absorbérový pás se speciálním povrchem mimořádně pohlcující a transformující sluneční záření na teplo s minimální schopností nežádoucího zpětného vyzařování tepla do volného prostoru. Zespodu je k absorbéru navařena dvouplášťová koaxiální měděná trubka. Skrz stěnu skleněné trubice proniká sluneční záření a dopadá na absorbér. Zde se přeměňuje na teplo, které je odváděno teplonosnou kapalinou přiváděnou a odváděnou koaxiální trubkou. Umístění absorbéru ve vakuové trubici zaručuje jeho ochranu před znečištěním (prach, vlhkost) snižující jeho případnou účinnost a životnost. Skleněné trubice jsou demontovatelně a jednoduše bez potřeby jakéhokoli nářadí zasunuty do měděné rozvodné a sběrné trubky uložené v tepelné izolaci černě kapotované otvíratelné skříně. Zasunutými trubicemi lze otáčet spolu s měděným absorbérem a tím ho optimálně nasměrovat ke slunci pro maximalizaci solárních zisků. Nainstalované kolektory působí velmi profesionálně a esteticky. Veškerý použitý materiál a konstrukční řešení kolektorů je uzpůsobeno pro dlouhodobou odolnost venkovním podmínkám. Přívodní a odvodní trubka ve skříni kolektoru má vnější průměr 18 mm s lemovým ukončením (pertl). Kolektor lze umístit v jakékoli pozici s výjimkou situace, kdy by byly trubice výše než rozvodná/sběrná skříň (nebezpečí zavzdušnění). Ke kolektorům jsou dodávány propracované nerezové nosné konstrukce pro všechny typy umístění.
Technická charakteristika:
Výška / šířka / hloubka: 2031 x 2127 x 143 mm
Počet skleněných trubic: 20 nebo 30
Vnější průměr skleněných trubic: 65 mm
Síla stěny skleněné trubice: 1,5 mm
Celková plocha: 4,32 m2
Plocha apertury (průmětová plocha vstupního otvoru pro sluneční paprsky): 3,23 m2
Plocha absorbéru: 3,07 m2
Hmotnost prázdného kolektoru: 76 kg
Celkový vodní obsah: 6,2 l
Maximální povolený pracovní přetlak: 600 kPa
Maximální klidová (stagnační) teplota při intenzitě slunečního záření 1000 W/m2: 300 °C Maximální teoreticky možný výkon kolektoru při intenzitě slunečního zářní 1000 W/m2 a nulových tepelných ztrátách: 2,55 kW
Optická účinnost přeměny slunečního záření na teplo (η0): 83,2 %
Tepelná kapacita: 25,5 kJ/m2K
Lineární součinitel tepelných ztrát a1 = 1,87 W/K . m2 absorpční plochy
Kvadratický součinitel tepelných ztrát a2 = 0,0041 W/K2 . m2 absorpční plochy
Modifikátor úhlu K při dopadu slunečního záření pod úhlem 50°: 0,92
Rozsah specifického objemového průtoku: 129-300 l/kolektor x hod
Rozměr připojovacího potrubí: ø 22 mm
Typ selektivní vrstvy absorbéru: sol-titanový
Veškeré výrobky, jejich technickou specifikaci, ceny a návody najdete přehledně seřazené v našem solárním internetovém obchodě.
Jsme připraveni poskytnout Vám technickou podporu, navrhnout hodné komponenty a dopravit Vám zboží kamkoliv po celé ČR zdarma.
Pokud budete cokoliv potřebovat, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám poradíme.