Tepelná čerpadla DAIKIN

Společnost Neosolar je certifikovaným „Home comfort expert“ partnerem společnosti Daikin na Vysočině.

Společnost Daikin je japonská společnost fungující již od roku 1924, kdy byla založena v Osace. Za dobu své existence se zabývá výhradně technologií HVAC (vytápění, klimatizace, chlazení a větrání) a neustále své technologie vyvíjí. Díky úzké specializaci její produkty ve svém oboru patří mezi absolutní špičku. První tepelné čerpadlo společnost uvedla na trh již v roce 1958. Dnes je DAIKIN světovou jedničkou v prodeji klimatizačních zařízení a díky tepelným čerpadlům Daikin Altherma také evropskou jedničkou v tepelných čerpadlech vzduch-voda.

V České republice má navíc DAIKIN velmi silné zázemí. Nacházejí se tu dvě továrny, jedna je v Plzni, kde se mimo jiné vyrábí venkovní jednotky tepelných čerpadel, a druhá se nachází v Brně. V Brně se vyrábí unikátní invertorové kompresory typu swing a scroll, které jsou právě používány v tepelných čerpadlech Daikin Altherma. Společnost DAIKIN tedy využívá pouze svých vysoce kvalitních kompresorů vyrobených vlastní technologií.

Pozn: Společnost Daikin zaměstnává v ČR více jak 2000 lidí a byla nejvýznamnějším investorem v ČR v roce 2003, kdy byla otevřena továrna v Plzni.


Aktuální katalog a ceník DAIKIN 2019-2020Ochrana osobních údajů
© 2024 www.neosolar.cz | realizace Big point, 3Nicom websolutions